Polonijny Dzień Dwujęzyczności

maj 23, 2020

Projekt realizowany jest od 2015 roku przez Fundację Dobra Polska Szkoła oraz jej polskiego partnera Fundacja Edukacja dla Demokracji, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jest on uwieńczeniem akcji “W naszym domu mówimy po polsku!” prowadzonej od 2010 r. w polonijnym środowisku promującej rozmawianie w języku polskim w polskich rodzinach zamieszkałych poza granicami kraju.
Celem nowego święta w polonijnym środowisku jest promowanie języka polskiego nie tylko wśród polskich rodzin, ale również wśród amerykańskich sąsiadów i przyjaciół, zachęcanie do mówienia niezaśmieconą angielskimi naleciałościami polszczyzną oraz wskazywanie na osiągnięcia Polaków w kulturze amerykańskiej.
Szczegółowe informacje na temat Polonijnego Dnia Dwujęzyczności na stronie www.PolishBilingualDay.com
Uroczysta proklamacja Polonijnego Dzień Dwujęzyczności odbyła się 13 września 2015 roku w Polskim Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.